Pagedesigner (8.x-1.0-alpha22) - en to eo translation catalogue (45 entries)

en: Delete
eo: Forigu

en: Operations
eo: Operacioj

en: Content
eo: Enhavo

en: Type
eo: Tipo

en: Cancel
eo: Nuligu

en: File
eo: Dosiero

en: Edit
eo: Redaktu

en: Reset
eo: Restarigu

en: Link
eo: Ligilo

en: Image
eo: Bildo

en: Parent
eo: Patro

en: Category
eo: Kategorio

en: Name
eo: Nomo

en: General settings
eo: Ĝeneralaj agordoj

en: Label
eo: Etikedo.

en: Preview
eo: Antaŭrigardo

en: Save
eo: Konservu

en: Help
eo: Helpo

en: View
eo: Vidu

en: Component
eo: Komponanto

en: ID
eo: Identigilo

en: Created
eo: Kreita

en: Block
eo: Bloko

en: Revisions
eo: Malfaroj

en: Authored by
eo: Verkita de

en: Desc
eo: malkreske

en: Provider
eo: Provizanto

en: Sort by
eo: Ordigu laŭ

en: Create new revision
eo: Kreu novan revizion

en: Revert
eo: Malfari

en: Revisions for %title
eo: Revizioj por %title

en: Revision
eo: Revizio

en: Revision of %title from %date
eo: Revizio pri %title de %date

en: Apply
eo: Apliku

en: Publish
eo: Publikigu

en: Unpublish
eo: Malpublikigu

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas malfari al la revizio je %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi la revizion je %revision-date?

en: Page settings
eo: Paĝaj agordoj

en: Placeholder
eo: Lokokupilo

en: - All -
eo: - Ĉio -

en: Select language
eo: Elektu lingvon

en: Copy of the revision from %date.
eo: Kopio de la revizio de %date.

en: Asc
eo: kreske

en: Type of item to reference
eo: Speco de referencata elemento
