Pagedesigner (8.x-1.0-alpha31) - en to cs translation catalogue (78 entries)

en: Delete
cs: Smazat

en: Operations
cs: Operace

en: Content
cs: Obsah

en: Type
cs: Typ

en: Cancel
cs: Zrušit

en: File
cs: Soubor

en: Edit
cs: Upravit

en: Size
cs: Velikost

en: Link
cs: Odkaz

en: Image
cs: Obrázek

en: Container
cs: Kontejner

en: Parent
cs: Nadřazený

en: Category
cs: Kategorie

en: Name
cs: Jméno

en: General settings
cs: Obecné nastavení

en: Label
cs: Popisek

en: Preview
cs: Náhled

en: Save
cs: Uložit

en: Help
cs: Nápověda

en: View
cs: Zobrazit

en: Filename
cs: Název souboru

en: Component
cs: Komponenta

en: Components
cs: Komponenty

en: You are not authorized to access this page.
cs: Nemáte oprávnění přistupovat na tuto stránku.

en: Created
cs: Vytvořeno

en: Block
cs: Blok

en: Source URL
cs: URL zdroje

en: Revisions
cs: Revize

en: Items
cs: Položky

en: Authored by
cs: Autor

en: Width
cs: Šířka

en: Height
cs: Výška

en: Thumbnail
cs: Náhled

en: Media
cs: Média

en: Desc
cs: Sestupně

en: Class
cs: Třída

en: Provider
cs: Poskytovatel

en: Close
cs: Zavřít

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Are you sure you want to delete %name?
cs: Opravdu smazat %name?

en: Source
cs: Zdroj

en: Create new revision
cs: Vytvořit novou revizi

en: Revert
cs: Vrátit

en: Style
cs: Styl

en: Revisions for %title
cs: Revize pro %title

en: Revision
cs: Revize

en: Changed
cs: Změněno

en: Revision of %title from %date
cs: Revize %title z %date

en: Apply
cs: Použít

en: Publish
cs: Zveřejnit

en: Unpublish
cs: Skrýt

en: Audio file
cs: Zvukový soubor

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
cs: Opravdu se vrátit k revizi z data %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
cs: Opravdu smazat revizi z data %revision-date?

en: Page settings
cs: Nastavení stránky

en: Offset
cs: Posun

en: Machine name
cs: Strojový název

en: About
cs: Popis

en: Embed
cs: Vložit

en: Row
cs: Řádek

en: Autocomplete
cs: Automatické dokončování

en: Video file
cs: Video soubor

en: Fullscreen
cs: Celá obrazovka

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: Placeholder
cs: Zástupný řetězec

en: - All -
cs: - Vše -

en: Publishing status
cs: Stav zveřejnění

en: Select language
cs: Vybrat jazyk

en: Copy of the revision from %date.
cs: Kopie revize z %date.

en: Styles
cs: Styly

en: Current revision
cs: Aktuální revize

en: Alt
cs: Popisek (Alt)

en: Asc
cs: Vzestupně

en: Master
cs: Nadřízené

en: An autocomplete text field.
cs: Textové pole s automatickým dokončováním.

en: Performance settings
cs: Nastavení výkonu

en: Type of item to reference
cs: Typ položky pro referenci

en: content @type: deleted @label.
cs: obsah @type: smazán @label
