Pager (3.1.0-beta1) - en to fr translation catalogue (42 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Body
fr: Corps

en: Previous
fr: Précédent

en: Next
fr: Suivant

en: Status
fr: État

en: Submit
fr: Soumettre

en: Content
fr: Contenu

en: Author
fr: Auteur

en: Remove
fr: Retirer

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Single
fr: Simple

en: Label
fr: Libellé

en: Default
fr: Par défaut

en: Updated
fr: Mis à jour

en: Content Types
fr: Types de contenu

en: Theme
fr: Thème

en: Content type
fr: Type de contenu

en: Created
fr: Créé

en: Forward
fr: Transférer

en: Published
fr: Publié

en: Filter
fr: Filtrer

en: Current
fr: Actuel

en: Loop
fr: Boucle

en: Sort by
fr: Trier par

en: ‹ Previous
fr: ‹ Précédent

en: Next ›
fr: Suivant ›

en: Indexing
fr: Indexation

en: Unpublished
fr: Non publié

en: Taxonomy Terms
fr: Termes de taxonomie

en: Pager
fr: Pagination

en: Offset
fr: Décalage

en: Node Display
fr: Affichage du node

en: No content available.
fr: Aucun contenu disponible.

en: Config
fr: Configuration

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: « First
fr: « Premier

en: Last »
fr: Dernier »

en: Published status
fr: Statut de publication

en: Image Field
fr: Champ image

en: Image Style
fr: Style d'image

en: Find and manage content
fr: Trouver et gérer le contenu
