Pager (3.1.0-beta1) - en to hi translation catalogue (35 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Previous
hi: पिछला

en: Next
hi: अगला

en: Status
hi: अवस्था

en: Submit
hi: जमा करें

en: Content
hi: सामग्री

en: Author
hi: लेखक

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Image
hi: चित्र

en: Single
hi: एक

en: Label
hi: लेबल

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Updated
hi: अद्यतित

en: Theme
hi: थीम

en: Content type
hi: सामग्री प्रकार

en: Created
hi: निर्मित

en: Published
hi: प्रकाशित

en: Filter
hi: फिल्टर

en: Current
hi: मौजूदा

en: Desc
hi: अवरोही

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Style
hi: अंदाज

en: ‹ Previous
hi: ‹ पिछला

en: Next ›
hi: अगला ›

en: Unpublished
hi: अप्रकाशित

en: Index
hi: अनुक्रमणिका

en: Pager
hi: पेजर

en: Direction
hi: दिशा

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: « First
hi: « पहला

en: Last »
hi: आखरी »

en: Find and manage content
hi: सामग्री ढूंढें और प्रबंधित करें
