Pager (3.1.0-beta1) - en to it translation catalogue (41 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Body
it: Corpo

en: Previous
it: Precedente

en: Next
it: Successivo

en: Status
it: Stato

en: Submit
it: Invia

en: Content
it: Contenuto

en: Author
it: Autore

en: Remove
it: Elimina

en: Reset
it: Ripristina

en: Image
it: Immagine

en: Single
it: Singola

en: Label
it: Etichetta

en: Default
it: Predefinito

en: Updated
it: Aggiornato

en: Content Types
it: Tipi di contenuto

en: Theme
it: Tema

en: Content type
it: Tipo di contenuto

en: Created
it: Creato

en: Published
it: Pubblicato

en: Filter
it: Filtra

en: Current
it: Corrente

en: Desc
it: Disc

en: Loop
it: Iterazione

en: Sort by
it: Ordina per

en: Style
it: Stile

en: ‹ Previous
it: ‹ Precedente

en: Next ›
it: Seguente ›

en: Unpublished
it: Non pubblicato

en: Index
it: Indice

en: Pager
it: Paginazione

en: Offset
it: Scostamento

en: Direction
it: Direzione

en: No content available.
it: Nessun contenuto disponibile.

en: Config
it: Configurazione

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Published status
it: Stato pubblicazione

en: Find and manage content
it: Trova e gestisci contenuti
