Pager (3.1.0-beta1) - en to pt translation catalogue (41 entries)

en: Title
pt: Título

en: Body
pt: Corpo

en: Previous
pt: Anterior

en: Next
pt: Próximo

en: Submit
pt: Enviar

en: Content
pt: Conteúdo

en: Author
pt: Autor

en: Remove
pt: Remover

en: Reset
pt: Redefinir

en: Image
pt: Imagem

en: Single
pt: Simples

en: Label
pt: Rótulo

en: Default
pt: Padrão

en: Updated
pt: Atualizado

en: Content Types
pt: Tipos de Conteúdo

en: Theme
pt: Tema

en: Content type
pt: Tipo de conteúdo

en: Created
pt: Criado

en: Published
pt: Publicado

en: Filter
pt: Filtrar

en: Current
pt: Atual

en: Desc
pt: Decrescente

en: Loop
pt: Laço

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Style
pt: Estilo

en: ‹ Previous
pt: ‹ Voltar

en: Next ›
pt: Avançar ›

en: Unpublished
pt: Não publicado

en: Index
pt: Índice

en: Pager
pt: Paginador

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Direction
pt: Direção

en: No content available.
pt: Nenhum conteúdo disponível.

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: « First
pt: « Primeiro

en: Last »
pt: Último »

en: Published status
pt: Status

en: Image Field
pt: Campo Imagem

en: Asc
pt: Ascendente

en: Find and manage content
pt: Buscar e gerenciar conteúdo
