Pager (3.1.0-beta1) - en to tr translation catalogue (43 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Body
tr: Gövde

en: Previous
tr: Önceki

en: Next
tr: Sonraki

en: Status
tr: Durum

en: Submit
tr: Gönder

en: Content
tr: İçerik

en: Author
tr: Yazar

en: Remove
tr: Kaldır

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Image
tr: Resim

en: Single
tr: Tekli

en: Label
tr: Etiket

en: Default
tr: Varsayılan

en: Updated
tr: Güncellenme

en: Theme
tr: Tema

en: Content type
tr: İçerik tipi

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Forward
tr: İleri

en: Published
tr: Yayında

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Current
tr: Şu anki

en: Desc
tr: Azalan

en: Loop
tr: Döngü

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Style
tr: Biçem (stil)

en: ‹ Previous
tr: ‹ Önceki

en: Next ›
tr: Sonraki ›

en: Unpublished
tr: Yayında değil

en: Taxonomy Terms
tr: Sözlük Terimleri

en: Index
tr: Dizin

en: Pager
tr: Sayfalayıcı

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Direction
tr: Yön

en: No content available.
tr: Hiçbir içerik mevcut değil.

en: Config
tr: Yapılandırma

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: Published status
tr: Yayın durumu

en: Asc
tr: Artan

en: Find and manage content
tr: İçeriği bulun ve yönetin
