Pagerer (3.0.0-alpha2) - en to ru translation catalogue (53 entries)

en: User interface
ru: Интерфейс пользователя

en: Previous
ru: Назад

en: Next
ru: Вперёд

en: Pages
ru: Страницы

en: Item
ru: Элемент

en: List
ru: Список

en: Cancel
ru: Отмена

en: Quantity
ru: Количество

en: Edit
ru: Редактировать

en: Links
ru: Ссылки

en: Reset
ru: Сбросить

en: - None -
ru: - Не указано -

en: Go to previous page
ru: На предыдущую страницу

en: Go to next page
ru: На следующую страницу

en: Preview
ru: Предпросмотр

en: Default:
ru: По умолчанию:

en: Display
ru: Отображение

en: Display mode
ru: Режим отображения

en: n/a
ru: н/д

en: Configure
ru: Настроить

en: Create
ru: Создать

en: Separator
ru: Разделитель

en: Page title
ru: Заголовок страницы

en: Page
ru: Страница

en: Items
ru: Элементы

en: General
ru: Общий

en: Basic
ru: Основное

en: Last
ru: Последний

en: Adaptive
ru: Адаптивное значение

en: center
ru: по центру

en: left
ru: слева

en: right
ru: справа

en: First
ru: Первый

en: Style
ru: Стиль

en: Standard
ru: Стандарт

en: ‹ Previous
ru: ‹ Предыдущий

en: Next ›
ru: Следующий ›

en: Next page
ru: Следующая страница

en: Go to first page
ru: На первую страницу

en: Go to last page
ru: На последнюю страницу

en: Go to page @number
ru: На страницу номер @number

en: Pane style
ru: Стиль фрагмента

en: Text strings
ru: Текстовые строки

en: Main options
ru: Основные параметры

en: Pagination
ru: Нумерация страниц

en: First item
ru: Первый элемент

en: « First
ru: « Первая

en: Last »
ru: Последняя »

en: Current page
ru: Текущая страница

en: Previous page
ru: Предыдущая страница

en: Last page
ru: Последняя страница

en: Current page title
ru: Заголовок текущей страницы

en: First page
ru: Первая страница
