Pagerer (3.0.0) - en to hi translation catalogue (38 entries)

en: User interface
hi: उपयोक्ता अंतरपृष्ठ

en: Previous
hi: पिछला

en: Next
hi: अगला

en: Pages
hi: पृष्ठ

en: Item
hi: वस्तु

en: List
hi: सूची

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Quantity
hi: मात्रा

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Links
hi: लिंक

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: Go to previous page
hi: पिछले पृष्ठ में जायें।

en: Go to next page
hi: अगले पृष्ठ में जायें।

en: Preview
hi: पूर्वावलोकन

en: Display
hi: प्रदर्शन

en: n/a
hi: लागू नहीं

en: Configure
hi: विन्यास करें

en: Create
hi: बनाएँ

en: Separator
hi: पृथक्कारक

en: Page title
hi: पृष्ठ का शीर्षक

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Items
hi: वस्तुएं

en: General
hi: सामान्य

en: Basic
hi: सामान्य

en: Last
hi: अंतिम

en: First
hi: पहला

en: Style
hi: अंदाज

en: Standard
hi: मानक

en: ‹ Previous
hi: ‹ पिछला

en: Next ›
hi: अगला ›

en: Next page
hi: अगला पृष्ठ

en: Go to first page
hi: प‌ह‌ले पन्ने प‌र‌ जायें

en: Go to last page
hi: अंतिम‌ पन्ने प‌र‌ जायें

en: Go to page @number
hi: @number पृष्ठ पर जाएँ

en: First item
hi: पहला आइटम

en: « First
hi: « पहला

en: Last »
hi: आखरी »
