Pagerer (3.1.0) - en to fr translation catalogue (50 entries)

en: User interface
fr: Interface utilisateur

en: Previous
fr: Précédent

en: Next
fr: Suivant

en: Item
fr: Élément

en: List
fr: Lister

en: Cancel
fr: Annuler

en: Quantity
fr: Quantité

en: Edit
fr: Modifier

en: Links
fr: Liens

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: - None -
fr: - Aucun(e) -

en: Go to previous page
fr: Aller à la page précédente

en: Go to next page
fr: Aller à la page suivante

en: Preview
fr: Aperçu

en: Default:
fr: Défaut :

en: Display
fr: Affichage

en: Display mode
fr: Mode d'affichage

en: Configure
fr: Configurer

en: Create
fr: Créer

en: Separator
fr: Séparateur

en: Page title
fr: Titre de la page

en: Items
fr: Éléments

en: General
fr: Général

en: Basic
fr: Basique

en: Last
fr: Dernier

en: Adaptive
fr: Adaptatif

en: center
fr: centre

en: left
fr: gauche

en: right
fr: droite

en: First
fr: Premier(e)

en: ‹ Previous
fr: ‹ Précédent

en: Next ›
fr: Suivant ›

en: Next page
fr: Page suivante

en: Go to first page
fr: Aller à la première page

en: Go to last page
fr: Aller à la dernière page

en: Go to page @number
fr: Aller à la page @number

en: Preset
fr: Pré-réglage

en: Pane style
fr: Style de panneau

en: Text strings
fr: Chaînes de texte

en: Main options
fr: Options principales

en: First item
fr: Premier élément

en: « First
fr: « Premier

en: Last »
fr: Dernier »

en: Current page
fr: Page courante

en: Previous page
fr: Page précédente

en: Style configuration
fr: Configuration du style

en: Separators
fr: Séparateurs

en: Last page
fr: Dernière page

en: Current page title
fr: Titre de la page en cours

en: First page
fr: Première page
