Pagerer (8.x-1.5) - en to uk translation catalogue (63 entries)

en: User interface
uk: Інтерфейс користувача

en: Previous
uk: Попередній

en: Next
uk: Наступний

en: Pages
uk: Сторінки

en: Item
uk: Елемент

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Quantity
uk: Кількість

en: Edit
uk: Редагувати

en: Links
uk: Посилання

en: Reset
uk: Скинути

en: - None -
uk: - Немає -

en: Go to previous page
uk: На попередню сторінку

en: Go to next page
uk: До наступної сторінки

en: Preview
uk: Попередній перегляд

en: Default:
uk: Типово:

en: Display
uk: Показ

en: Display mode
uk: Режим відображення

en: n/a
uk: н/д

en: Configure
uk: Налаштувати

en: Create
uk: Створити

en: Separator
uk: Розділювач

en: Page title
uk: Заголовок сторінки

en: Page
uk: Сторінка

en: Items
uk: Елементи

en: Width
uk: Ширина

en: General
uk: Загальне

en: Basic
uk: Основні

en: Last
uk: Останній

en: Adaptive
uk: Адаптивне

en: center
uk: по центру

en: left
uk: зліва

en: right
uk: справа

en: First
uk: Перший

en: Style
uk: Стиль

en: Standard
uk: Стандарт

en: Slider
uk: Повзунок

en: ‹ Previous
uk: ‹ Попередня

en: Next ›
uk: Наступна ›

en: Next page
uk: Наступна сторінка

en: Go to first page
uk: До першої сторінки

en: Go to last page
uk: До останньої сторінки

en: Go to page @number
uk: Перейти до сторінки @number

en: Preset
uk: Попередня установка

en: Pane style
uk: Стиль фрагмента панелі

en: Main options
uk: Головні параметри

en: Mini
uk: Міні

en: Pagination
uk: Розбивка на сторінки

en: Record
uk: Запис

en: First item
uk: Перший елемент

en: « First
uk: « Перша

en: Last »
uk: Остання »

en: Current page
uk: Поточна сторінка

en: Previous page
uk: Попередня сторінка

en: Last page
uk: Остання сторінка

en: Current page title
uk: Заголовок поточної сторінки

en: Replace with:
uk: Замінити на:

en: pager
uk: пейджер

en: First page
uk: Перша сторінка

en: Progressive
uk: Прогресивне

en: of @total_items
uk: з @total_items

en: Page <b>@number</b> of @total
uk: Сторінка <b>@number</b> з @total

en: Item <b>@item</b> of @total_items
uk: Позиція <b>@item</b> з @total_items

en: Items <b>@item_low-@item_high</b> of @total_items
uk: Позиції <b>@item_low-@item_high</b> з @total_items
