Pagerer (8.x-2.1) - en to it translation catalogue (44 entries)

en: User interface
it: Interfaccia utente

en: Previous
it: Precedente

en: Next
it: Seguente

en: Pages
it: Pagine

en: Item
it: Elemento

en: List
it: Elenco

en: Cancel
it: Annulla

en: Quantity
it: Quantità

en: Edit
it: Modifica

en: Links
it: Collegamenti

en: Reset
it: Ripristina

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Go to previous page
it: Vai alla pagina precedente

en: Go to next page
it: Vai alla pagina successiva

en: Preview
it: Anteprima

en: Display
it: Visualizzazione

en: Display mode
it: Modalità di visualizzazione

en: n/a
it: n/d

en: Configure
it: Configura

en: Create
it: Crea

en: Separator
it: Separatore

en: Page title
it: Titolo della pagina

en: Page
it: Pagina

en: Items
it: Elementi

en: Width
it: Larghezza

en: General
it: Generale

en: Basic
it: Di base

en: Last
it: Ultimo

en: First
it: Primo

en: Style
it: Stile

en: ‹ Previous
it: ‹ Precedente

en: Next ›
it: Seguente ›

en: Next page
it: Pagina successiva

en: Go to first page
it: Vai alla prima pagina

en: Go to last page
it: Vai all'ultima pagina

en: Go to page @number
it: Vai a pagina @number

en: Pagination
it: Paginazione

en: First item
it: Prima voce

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Current page
it: Pagina attuale

en: Previous page
it: Pagina precedente

en: Last page
it: Ultima pagina

en: First page
it: Prima pagina
