Pagerer (8.x-2.1) - en to pl translation catalogue (52 entries)

en: User interface
pl: Interfejs użytkownika

en: Previous
pl: Poprzednie

en: Next
pl: Dalej

en: Pages
pl: Strony

en: Item
pl: Element

en: List
pl: Lista

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Quantity
pl: Ilość

en: Edit
pl: Edytuj

en: Links
pl: Odnośniki

en: Reset
pl: Resetuj

en: - None -
pl: - Brak -

en: Go to previous page
pl: Przejdź do poprzedniej strony

en: Go to next page
pl: Przejdź do następnej strony

en: Preview
pl: Podgląd

en: Default:
pl: Domyślne:

en: Display
pl: Wyświetlanie

en: Display mode
pl: Tryb wyświetlania

en: n/a
pl: n.d.

en: Configure
pl: Konfiguruj

en: Create
pl: Utwórz

en: Page title
pl: Tytuł strony

en: Page
pl: Strona

en: Items
pl: Elementy

en: Width
pl: Szerokość

en: General
pl: Ogólne

en: Basic
pl: Podstawowe

en: Last
pl: Ostatni

en: left
pl: lewo

en: right
pl: prawo

en: First
pl: Pierwszy

en: Style
pl: Styl

en: Standard
pl: Standardowe

en: Slider
pl: Suwak

en: ‹ Previous
pl: ‹ Poprzednia

en: Next ›
pl: Następna ›

en: Next page
pl: Następna strona

en: Go to first page
pl: Przejdź do pierwszej strony

en: Go to last page
pl: Przejdź do ostatniej strony

en: Go to page @number
pl: Przejdź do strony @number

en: Slider width
pl: Szerokość suwaka

en: Text strings
pl: Łańcuchy tekstowe

en: Pagination
pl: Stronicowanie

en: Record
pl: Rekord

en: First item
pl: Pierwszy element

en: « First
pl: « Pierwsza

en: Last »
pl: Ostatnia »

en: Current page
pl: Bieżąca strona

en: Previous page
pl: Poprzednia strona

en: Separators
pl: Separatory

en: Last page
pl: Ostatnia strona

en: First page
pl: Pierwsza strona
