Pagerer (8.x-2.1) - en to fa translation catalogue (43 entries)

en: User interface
fa: رابط کاربری

en: Previous
fa: قبلی

en: Next
fa: بعدی

en: Pages
fa: صفحه‌ها

en: List
fa: سجل

en: Cancel
fa: لغو

en: Edit
fa: تدوین

en: Links
fa: واصلیها

en: Reset
fa: اعاده

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Go to previous page
fa: برو به صفحه قبلی

en: Go to next page
fa: برو به صفحه بعدی

en: Preview
fa: پیش‌نمایش

en: Display
fa: نمایش

en: n/a
fa: هیچ

en: Configure
fa: پیکربندی

en: Create
fa: ایجاد

en: Separator
fa: جداکننده

en: Page title
fa: عنوان صفحه

en: Page
fa: صفحه

en: Items
fa: عنصر‌ها

en: Width
fa: عرض

en: General
fa: عمومی

en: Basic
fa: پایه

en: Last
fa: آخرین

en: left
fa: چپ

en: right
fa: راست

en: First
fa: اولین

en: Style
fa: اصلوب

en: Standard
fa: استاندارد

en: ‹ Previous
fa: قبلی>

en: Next ›
fa: >بعدی

en: Go to first page
fa: برو به صفحه اول

en: Go to last page
fa: برو به صفحه آخر

en: ‹
fa: ›

en: ›
fa: ‹

en: Mini
fa: کوچک

en: Pagination
fa: صفحه بندی

en: First item
fa: اولین عنصر

en: « First
fa: >>اول

en: Last »
fa: آخر>>

en: Current page
fa: صفحه جاری

en: Last page
fa: صفحۀ آخر
