Paid Ads (8.x-1.0-beta4) - en to hi translation catalogue (23 entries)

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Status
hi: अवस्था

en: PayPal
hi: पेपैल

en: Payer
hi: अदाकर्ता

en: Type
hi: प्रकार

en: Currency
hi: मुद्रा

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Label
hi: लेबल

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: ID
hi: आईडी

en: Options
hi: विकल्प

en: Created
hi: निर्मित

en: Horizontal
hi: क्षैतिज

en: Vertical
hi: ऊर्ध्वाधर

en: Client ID
hi: ग्राहक ID

en: Mode
hi: प्रकार

en: Method
hi: तरीका

en: Configuration
hi: विन्यास

en: Color
hi: रंग

en: Changed
hi: बदल गया

en: Black
hi: काला

en: Bundle
hi: पोटली

en: Boolean value
hi: बूलियन मान
