Paid Ads (8.x-1.0-beta4) - en to it translation catalogue (25 entries)

en: Body
it: Corpo

en: Status
it: Stato

en: Type
it: Tipo

en: Currency
it: Valuta

en: Edit
it: Modifica

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: Options
it: Opzioni

en: Created
it: Creato

en: Horizontal
it: Orizzontale

en: Vertical
it: Verticale

en: Mode
it: Modalità

en: Amount
it: Importo

en: Owner
it: Proprietario

en: Method
it: Metodo

en: Configuration
it: Configurazione

en: Color
it: Colore

en: Checkout
it: Vai alla cassa

en: White
it: Bianco

en: Payment method
it: Metodo di pagamento

en: Changed
it: Modificato

en: Black
it: Nero

en: Last view
it: Ultima visualizzazione

en: Field types
it: Tipi di campo

en: Boolean value
it: Valore boleano
