Palette (1.0.1-alpha1) - en to it translation catalogue (22 entries)

en: Status
it: Stato

en: Author
it: Autore

en: List
it: Elenco

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Reset
it: Ripristina

en: Label
it: Etichetta

en: Default
it: Predefinito

en: View
it: Visualizza

en: Updated
it: Aggiornato

en: Created
it: Creato

en: Desc
it: Disc

en: Sort by
it: Ordina per

en: Authored on
it: Creato il

en: Changed
it: Modificato

en: Apply
it: Applica

en: Offset
it: Scostamento

en: About
it: Informazioni

en: Uses
it: Usa

en: Submit button text
it: Testo del bottone invia

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -
