Palette (1.0.1-alpha2) - en to fa translation catalogue (23 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Author
fa: نویسنده

en: List
fa: فهرست

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Label
fa: برچسب

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: View
fa: مشاهده

en: Updated
fa: به‌روز

en: ID
fa: شناسه

en: Created
fa: ایجاد شده

en: Desc
fa: نزولی

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Authored on
fa: تالیف شده در

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Apply
fa: تایید

en: Offset
fa: جابجایی

en: About
fa: درباره

en: Uses
fa: استفاده‌ها

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Asc
fa: صعودی
