Palette (1.0.1-alpha2) - en to id translation catalogue (19 entries)

en: Author
id: Penulis

en: List
id: Daftar

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Default
id: Bawaan

en: View
id: Lihat

en: Updated
id: Diperbaharui

en: Created
id: Dibuat

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Authored on
id: Ditulis pada

en: Changed
id: Berubah

en: Apply
id: Terapkan

en: Offset
id: Letak

en: About
id: Tentang

en: Uses
id: Penggunaan

en: Submit button text
id: Teks tombol kirim

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Asc
id: Urutan turun
