Palette (1.0.1-alpha2) - en to ja translation catalogue (24 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Author
ja: 投稿者

en: List
ja: リスト

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Reset
ja: リセット

en: Label
ja: ラベル

en: Default
ja: デフォルト

en: View
ja: ビュー

en: Updated
ja: 更新

en: Created
ja: 作成

en: Desc
ja: 降順

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Authored on
ja: 投稿日時

en: Changed
ja: 変更済

en: Apply
ja: 適用

en: Offset
ja: オフセット

en: About
ja: アバウト

en: Uses
ja: 機能

en: Submit button text
ja: 送信ボタンのテキスト

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Asc
ja: 昇順

en: Entity browser
ja: エンティティブラウザー
