Palette (1.0.1-alpha2) - en to uk translation catalogue (26 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Author
uk: Автор

en: List
uk: Список

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Reset
uk: Скинути

en: Label
uk: Мітка

en: Default
uk: Базово

en: View
uk: Перегляд

en: Updated
uk: Оновлено

en: Created
uk: Створено

en: Desc
uk: Спад

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Authored on
uk: Створено

en: Changed
uk: Змінено

en: Apply
uk: Застосувати

en: Offset
uk: Зміщення

en: About
uk: Про модуль

en: Uses
uk: Використання

en: Submit button text
uk: Текст кнопки надсилання

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Asc
uk: Зрост

en: Palette
uk: Елементи

en: View Modes
uk: Режими перегляду

en: Entity browser
uk: Оглядач сутностей
