Panels (8.x-3.0-alpha12) - en to bn translation catalogue (38 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Next
bn: পরবর্তী

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Type
bn: টাইপ

en: List
bn: তালিকা

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Remove
bn: অপসারণ

en: Enable
bn: কার্যকর

en: Disable
bn: অকার্যকর

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: None
bn: একটিও নয়

en: Display settings
bn: প্রদর্শন সংক্রান্ত সেটিংস

en: Weight
bn: ভর

en: Category
bn: বিভাগ

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: Preview
bn: প্রাক-প্রদর্শন

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Region
bn: অঞ্চল

en: Menu
bn: মেনু

en: Teaser
bn: সার-সংক্ষেপ

en: Error
bn: ত্রুটি

en: Add content
bn: কন্টেন্ট যুক্ত কর

en: 1 hour | @count hours
bn[0]: 1 ঘন্টা
bn[1]: @count ঘন্টা

en: 1 day | @count days
bn[0]: 1 দিন
bn[1]: @count দিন

en: Left sidebar
bn: বাম সাইডবার

en: Width
bn: প্রস্থ

en: General
bn: সাধারণ

en: List type
bn: লিস্ট (তালিকা) জাতীয়

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম

en: Dashboard
bn: ড্যাশবোর্ড

en: Region settings
bn: অঞ্চল-ভিত্তিক সেটিংস
