Panels (8.x-3.0-alpha12) - en to gl translation catalogue (98 entries)

en: Title
gl: Título

en: Next
gl: Seguinte

en: Status
gl: Estado

en: Delete
gl: Borrar

en: Operations
gl: Operacións

en: Content
gl: Contido

en: Value
gl: Valor

en: Type
gl: Tipo

en: List
gl: Lista

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Remove
gl: Quitar

en: more
gl: máis

en: Enable
gl: Activar

en: Disable
gl: Desactivar

en: Disabled
gl: Desactivado

en: Enabled
gl: Activado

en: Edit
gl: Editar

en: None
gl: Ningún

en: Display settings
gl: Axustes da visualización

en: Weight
gl: Peso

en: Center
gl: Centrar

en: Category
gl: Categoría

en: Settings
gl: Axustes

en: Name
gl: Nome

en: Back
gl: Voltar

en: Label
gl: Etiqueta

en: Preview
gl: Vista previa

en: Save
gl: Gardar

en: Font
gl: Fonte

en: Default
gl: Predeterminado

en: Top
gl: Superior

en: Path
gl: Ruta

en: Region
gl: Área

en: Menu
gl: Menú

en: Teaser
gl: Resumo

en: Text
gl: Texto

en: Layout
gl: Disposición

en: Error
gl: Erro

en: Add content
gl: Agregar contido

en: Page title
gl: Título da páxina

en: CSS class
gl: Clase CSS

en: Left side
gl: Lado esquerdo

en: Middle column
gl: Columna central

en: Right side
gl: Lado dereito

en: Bottom
gl: Botón

en: 1 hour | @count hours
gl[0]: 1 hora
gl[1]: @count horas

en: 1 day | @count days
gl[0]: 1 día
gl[1]: @count días

en: Left sidebar
gl: Barra lateral esquerda

en: Right sidebar
gl: Barra lateral dereita

en: Contains
gl: Contén

en: Overridden
gl: Sobreescrito

en: Width
gl: Ancho

en: Caching
gl: Caché

en: General
gl: Xeral

en: Method
gl: Método

en: Other
gl: Outro

en: Text color
gl: Cor do texto

en: List type
gl: Tipo de lista

en: Arguments
gl: Argumentos

en: Uncategorized
gl: Sen categorizar

en: Plain
gl: Simple

en: Basic settings
gl: Axustes básicos

en: Change
gl: Cambiar

en: Middle
gl: Medio

en: Granularity
gl: Granularidade

en: Empty
gl: Valeiro

en: Style
gl: Estilo

en: Standard
gl: Estándar

en: Storage
gl: Almacenamento

en: Blocks
gl: Bloques

en: Edit content
gl: Editar contido

en: Change layout
gl: Cambiar a disposición

en: Available
gl: Dispoñible

en: Contexts
gl: Contextos

en: Miscellaneous
gl: Miscelánea

en: Context
gl: Contexto

en: Keyword
gl: Chave

en: 1 year | @count years
gl[0]: 1 ano
gl[1]: @count anos

en: 1 week | @count weeks
gl[0]: 1 semana
gl[1]: @count semanas

en: 1 sec | @count sec
gl[0]: 1 seg
gl[1]: @count seg

en: No title
gl: Sen título

en: Right above
gl: Dereita arriba

en: Left below
gl: Esquerda abaixo

en: Right below
gl: Dereita abaixo

en: Machine name
gl: Nome de sistema

en: Column
gl: Columna

en: 1 month | @count months
gl[0]: 1 mes
gl[1]: @count meses

en: Row
gl: Ringleira

en: Dashboard
gl: Panel de control

en: Invalid input
gl: Entrada non válida

en: Live preview
gl: Vista previa

en: - All -
gl: - Todo -

en: No blocks in this region
gl: Non hai bloques nesta rexión

en: Administrative title
gl: Título administrativo

en: Administrative description
gl: Descrición administrativa

en: Region settings
gl: Opcións de rexión

en: Fixed width
gl: Ancho fixo

en: Weight for @block block
gl: Peso do bloque @block
