Panels (8.x-3.0-alpha12) - en to he translation catalogue (115 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Next
he: הבא

en: Status
he: מצב

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Content
he: תוכן

en: Value
he: ערך

en: Type
he: סוג

en: List
he: רשימה

en: Cancel
he: ביטול

en: Remove
he: הסרה

en: more
he: עוד

en: Enable
he: הפעלה

en: Disable
he: השבתה

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: Edit
he: עריכה

en: None
he: ללא

en: Display settings
he: הגדרות תצוגה

en: Weight
he: משקל

en: Center
he: מרכז

en: Category
he: קטגוריה

en: Settings
he: הגדרות

en: Name
he: שם

en: Back
he: אחורה

en: Label
he: תווית

en: Preview
he: תצוגה מקדימה

en: Save
he: שמירה

en: Font
he: גופן

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Top
he: עליון

en: Path
he: מיקום

en: Region
he: איזור

en: Menu
he: תפריט

en: Teaser
he: תקציר

en: Text
he: טקסט

en: Layout
he: פריסה

en: Error
he: שגיאה

en: Panel title
he: כותרת הפאנל

en: Add content
he: יצירת תוכן

en: Page title
he: כותרת דף

en: CSS class
he: קלאס CSS

en: Left side
he: צד שמאל

en: Middle column
he: עמודה אמצעית

en: Right side
he: צד ימין

en: Bottom
he: למטה

en: 1 hour | @count hours
he[0]: שעה אחת
he[1]: @count שעות

en: 1 day | @count days
he[0]: יום אחד
he[1]: @count ימים

en: Left sidebar
he: סרגל צידי שמאלי

en: Right sidebar
he: סרגל צידי ימני

en: Contains
he: מכיל

en: Overridden
he: נדרס

en: Width
he: רוחב

en: Caching
he: אחסון במטמון

en: General
he: כללי

en: Method
he: שיטה

en: Other
he: אחר

en: Text color
he: צבע הטקסט

en: List type
he: סוג רשימה

en: Arguments
he: ארגומנטים

en: Uncategorized
he: לא משוייך לקטגוריה

en: Plain
he: פשוט

en: Basic settings
he: הגדרות בסיסיות

en: Change
he: חשב

en: Middle
he: אמצע

en: Granularity
he: גרעיניות

en: Fixed
he: קבוע

en: Empty
he: ריק

en: Style
he: סגנון

en: Flexible
he: גמיש

en: Standard
he: רגיל

en: Storage
he: אחסון

en: No caching
he: אין התאמה

en: Blocks
he: בלוקים

en: Edit content
he: ערוך תוכן

en: Change layout
he: שנה פריסה

en: Available
he: זמין

en: Contexts
he: הקשרים

en: Miscellaneous
he: שונות

en: Context
he: הקשר

en: Keyword
he: מילת מפתח

en: 1 year | @count years
he[0]: שנה אחת
he[1]: @count שנים

en: 1 week | @count weeks
he[0]: שבוע אחד
he[1]: @count שבועות

en: 1 min | @count min
he[0]: דקה אחת
he[1]: @count דקות

en: 1 sec | @count sec
he[0]: שנייה אחת
he[1]: @count שניות

en: Panel settings
he: הגדרות פאנל

en: No title
he: ללא כותרת

en: Columns
he: עמודות

en: Single column
he: טור יחיד

en: Left above
he: שמאל מעל

en: Left below
he: שמאל למטה

en: Panel
he: פאנל

en: Panel content
he: תוכן הפאנל

en: Machine name
he: שם מכונה

en: Column
he: עמודה

en: 1 month | @count months
he[0]: חודש אחד
he[1]: @count חודשים

en: Row
he: שורה

en: Dashboard
he: לוח הבקרה

en: Invalid input
he: קלט לא חוקי

en: Menu selection requires the activation of menu module.
he: בחירת תפריט מחייבת הפעלת מודול התפריט.

en: The lower the weight the higher/further left it will appear.
he: ככל שהמשקל נמוך יותר כך הוא יופיע יותר לשמאל.

en: Live preview
he: תצוגה מקדימה חיה

en: - All -
he: - הכל -

en: No blocks in this region
he: אין בלוקים באיזור זה

en: In code
he: בקוד

en: Administrative description
he: תאור בממשק הניהול

en: Region settings
he: הגדרות איזור

en: Update and preview
he: עדכון ותצוגה מקדימה

en: Fixed width
he: רוחב קבוע

en: Menu title
he: כותרת התפריט

en: Get a bird's eye view of items related to Panels.
he: מבט ממעוף הציפור על פריטים שקשורים ל Panels.

en: Columns: 1
he: טור: 1

en: Columns: 3
he: טורים: 3

en: Columns: 2
he: טורים: 2

en: Weight for @block block
he: משקל עבור הבלוק @block
