Panels (8.x-3.0-alpha12) - en to tr translation catalogue (201 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Next
tr: Sonraki

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Content
tr: İçerik

en: Value
tr: Değer

en: Type
tr: Tip

en: List
tr: Liste

en: Cancel
tr: İptal

en: Remove
tr: Kaldır

en: more
tr: daha fazla

en: Enable
tr: Etkinleştir

en: Disable
tr: Devre dışı bırak

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Edit
tr: Düzenle

en: None
tr: Hiçbiri

en: Display settings
tr: Görüntüleme ayarları

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Center
tr: Merkez

en: Category
tr: Kategori

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Back
tr: Geri

en: Label
tr: Etiket

en: Preview
tr: Ön izleme

en: Save
tr: Kaydet

en: Font
tr: Yazı tipi

en: Default
tr: Varsayılan

en: Background
tr: Arkaplan

en: Top
tr: En üst

en: Path
tr: Yol

en: Region
tr: Bölge

en: Menu
tr: Menü

en: Teaser
tr: Özet

en: Text
tr: Metin

en: Layout
tr: Yerleşim

en: Error
tr: Hata

en: Panels
tr: Paneller (Panels)

en: Panel title
tr: Panel başlığı

en: Add content
tr: İçerik ekle

en: Page title
tr: Sayfa başlığı

en: The CSS ID to apply to this page
tr: Bu sayfaya uygulanacak CSS ID

en: CSS class
tr: CSS sınıfı

en: Three column 25/50/25
tr: Üç sütun 25/50/25

en: Left side
tr: Sol taraf

en: Middle column
tr: Orta sütun

en: Right side
tr: Sağ taraf

en: Three column 25/50/25 stacked
tr: Üç sütun 25/50/25 istifli

en: Bottom
tr: Alt

en: Three column 33/34/33
tr: Üç sütun 33/34/33

en: Three column 33/34/33 stacked
tr: Üç sütun 33/34/33 istifli

en: Two column
tr: İki sütun

en: Two column stacked
tr: İki sütun istifli

en: 1 hour | @count hours
tr[0]: 1 saat
tr[1]: @count saat

en: 1 day | @count days
tr[0]: 1 gün
tr[1]: @count gün

en: Your changes have been saved.
tr: Yaptığınız değişiklikler kaydedildi.

en: Left sidebar
tr: Sol sütun

en: Right sidebar
tr: Sağ sütun

en: Contains
tr: İçerir

en: Overridden
tr: Değiştirilmiş

en: Width
tr: Genişlik

en: Caching
tr: Önbellekleme

en: General
tr: Genel

en: Method
tr: Yöntem

en: Other
tr: Diğer

en: Text color
tr: Yazı rengi

en: List type
tr: Liste tipi

en: Arguments
tr: Değişkenler

en: Uncategorized
tr: Sınıflandırılmamış

en: Plain
tr: Sade

en: Basic settings
tr: Temel ayarlar

en: Change
tr: Değiştir

en: Middle
tr: Orta

en: Granularity
tr: Ayrıntılandırma

en: Fixed
tr: Sabit

en: Empty
tr: Boş

en: Style
tr: Biçem (stil)

en: Flexible
tr: Esnek

en: Standard
tr: Standart

en: Storage
tr: Kayıt yeri

en: No style
tr: Stil yok

en: No caching
tr: Önbellekleme yok

en: Blocks
tr: Bloklar

en: Layouts
tr: Yerleşimler

en: Edit content
tr: İçeriği düzenle

en: Change layout
tr: Yerleşimi değiştir

en: Available
tr: Mevcut

en: Contexts
tr: Bağlamlar

en: Miscellaneous
tr: Çeşitli

en: Panel pages
tr: Panel sayfaları

en: Context
tr: Bağlam (Context)

en: New @s
tr: Yeni @s

en: New content of other types
tr: Diğer türlerden yeni içerikler

en: New content behavior
tr: Yeni içerik davranışı

en: <p>Click Submit to be presented with a complete list of available content types set to the defaults you selected.</p>
tr: <p>Seçtiğiniz ön tanımlı değerlere ayarlanmış bir mevcut içerik türleri kümesiyle sunulması için Gönder'e basın.</p>

en: Select allowed layouts
tr: İzin verilen yerleşim düzenleri seç

en: Keyword
tr: Anahtar kelime

en: 1 year | @count years
tr[0]: 1 yıl
tr[1]: @count yıl

en: 1 week | @count weeks
tr[0]: 1 hafta
tr[1]: @count hafta

en: 1 min | @count min
tr[0]: 1 dak
tr[1]: @count dak

en: 1 sec | @count sec
tr[0]: 1 sn
tr[1]: @count sn

en: Panel content has been updated.
tr: Panel içeriği güncellendi.

en: Choose layout
tr: Yerleşim seç

en: Add content to !s
tr: !s için içerik ekle

en: Panel settings
tr: Panel ayarları

en: No title
tr: Başlıksız

en: Columns
tr: Sütunlar

en: Single column
tr: Tek sütun

en: Two column bricks
tr: İki sütun tuğlalı

en: Left above
tr: Sol üst

en: Right above
tr: Sağ üst

en: Left below
tr: Sol alt

en: Right below
tr: Sağ alt

en: Panel content
tr: Panel içeriği

en: Disable Drupal blocks/regions
tr: Drupal blokları/bölgelerini devre dışı bırak

en: CSS code
tr: CSS kodu

en: Simple cache
tr: Basit önbellekleme

en: Simple caching is a time-based cache. This is a hard limit, and once cached it will remain that way until the time limit expires.
tr: Basit önbellekleme zaman-temelli bir önbelleklemedir. Bir kez önbelleğe atıldığında, zaman sınırı gelene kadar aynı şekilde kalır.

en: Rounded corners
tr: Yuvarlatılmış köşeler

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Add row
tr: Satır ekle

en: Column
tr: Sütun

en: Add new rule
tr: Yeni kural ekle

en: This node
tr: Bu düğüm

en: Landing page
tr: Açılış sayfası

en: 1 month | @count months
tr[0]: 1 ay
tr[1]: @count ay

en: Row
tr: Satır

en: Dashboard
tr: Pano

en: Create new
tr: Yeni oluştur

en: Invalid input
tr: Geçersiz girdi

en: Menu selection requires the activation of menu module.
tr: Menü seçimi, menü modülünün etkinleştirilmesini gerektirir.

en: Live preview
tr: Canlı önizleme

en: - All -
tr: - Tümü -

en: No blocks in this region
tr: Bu bölgeye atanmış blok yok

en: All criteria must pass.
tr: Tüm ölçütler sınamayı geçmelidir.

en: In code
tr: Kod içinde

en: Enabled, title
tr: Etkin, başlık

en: Administrative title
tr: Yönetsel başlık

en: The name of this page. This will appear in the administrative interface to easily identify it.
tr: Bu sayfanın adı. Kolayca ayırt etmek için yönetim arayüzünde görünecektir.

en: Administrative description
tr: Yönetsel açıklama

en: A description of what this page is, does or is for, for administrative use.
tr: Yönetsel kullanım için, bu sayfanın ne olduğu, ne yaptığı ya da ne işe yaradığına ilişkin bir açıklama.

en: page-summary-label
tr: sayfa-özeti-etiketi

en: page-summary-data
tr: sayfa-özeti-verisi

en: page-summary-operation
tr: sayfa-özeti-işlemi

en: Panel page
tr: Panel sayfası

en: Panel node
tr: Panel düğümü

en: You must activate the panel node module for this functionality.
tr: Bu işlevsellik için panel düğüm eklentisini etkinleştirmelisiniz.

en: You must activate the Mini panels module for this functionality.
tr: Bu işlevsellik için Mini paneller eklentisini etkinleştirmelisiniz.

en: Go to list
tr: Listeye git

en: Disable this pane
tr: Bu paneli devre dışı bırak

en: CSS properties
tr: CSS özellikleri

en: Remove row
tr: Satırı kaldır

en: Region settings
tr: Bölge ayarları

en: Change general settings about this variant.
tr: Bu değişkeye ait genel ayarları değiştir.

en: Selection rules
tr: Seçim kuralları

en: Control the criteria used to decide whether or not this variant is used.
tr: Bu değişkenin kullanılıp kullanılmayacağına karar verme ölçütünü düzenle.

en: Add additional context objects to this variant that can be used by the content.
tr: Bu değişkeye, içerikle kullanılabilecek bağlamsal nesneler ekle.

en: Add content items and change their location with a drag and drop interface.
tr: Bir sürükle ve bırak arayüzü ile içerik öğeleri ekle ve yerleşimlerini değiştir.

en: Move content from old layout
tr: İçeriği eski yerleşimden taşı

en: Get a preview of what this variant will look like.
tr: Bu değişkenin nasıl görüneceğini izle.

en: This panel will be selected if @conditions.
tr: Eğer @conditions ise bu panel seçilecektir.

en: Selection rule
tr: Seçim kuralı

en: Administrative title of this variant.
tr: Bu değişkenin yönetsel başlığı.

en: Change the layout of this panel.
tr: Bu panelin yerleşimini değiştir.

en: No rules
tr: Kural yok

en: Fixed width
tr: Sabit genişlik

en: Header background
tr: Üstbilgi arka planı

en: Panel region
tr: Panel bölgesi

en: Get a bird's eye view of items related to Panels.
tr: Panellere ilişkin unsurlara genel bir bakış.

en: Custom layout
tr: Özelleştirilmiş yerleşim

en: Custom layouts can add more, site-specific layouts that you can use in your panels.
tr: Özelleştirilmiş yerleşimler, panellerinizde kullanabileceğiniz daha fazla sayıda siteye özgü yerleşimler ekleyebilir.

en: There are no custom layouts.
tr: Özelleştirilmiş yerleşim yok.

en: Manage custom layouts
tr: Özelleştirilmiş yerleşimleri yönet

en: Add new pane
tr: Yeni panel ekle

en: Customize this page
tr: Bu sayfayı özelleştirin

en: In-Place Editor
tr: Sayfa-üzerinde düzenleyici

en: Allows privileged users to update and rearrange the content while viewing this panel.
tr: Belirli kullanıcıların bu paneli izlerken içeriği düzenleyip güncelleyebilmesini sağlar.

en: Row class
tr: Satır sınıfı

en: Columns: 1
tr: Sütun: 1

en: Columns: 3
tr: Sütun: 3

en: Columns: 2
tr: Sütun: 2

en: Weight for @block block
tr: @block bloğu için ağırlık

en: Use Panels Dashboard
tr: Panels panosunu kullan

en: View administrative links on Panel panes
tr: Panel eklentisi panellerinde yönetsel bağlantıları göster

en: Configure access settings on Panel panes
tr: Panel eklentisinin panellerinde erişim ayarlarını yapılandır

en: Access rules (often also called visibility rules) can be configured on a per-pane basis. This permission allows users to configure those settings.
tr: Erişim kuralları (sıklıkla görünülebilirlik kuralları olarak da adlandırılır) her panel için ayrı yapılandırılabilir. Bu izin kullanıcıların bu ayarları yapılandırabilmelerini sağlar.

en: Use the Panels In-Place Editor
tr: Panels eklentisinin yerinde-düzenleme özelliğini (In-Place Editor) kullan

en: Configure advanced settings on Panel panes
tr: Panel eklentisinin panellerinde gelişmiş ayarları yapılandır

en: Administer Panels layouts
tr: Panel yerleşimlerini yönet

en: Configure caching settings on Panels
tr: Panel eklentisinin panellerinde önbelleklemeyi yapılandır

en: Page wizards
tr: Sayfa sihirbazları

en: Create mini panels
tr: Mini paneller oluştur

en: Create new mini panels
tr: Yeni mini paneller oluştur

en: Administer mini panels
tr: Mini panelleri yönet

en: Edit and delete mini panels
tr: Mini panelleri düzenle/sil

en: Landing page wizard
tr: Açılış sayfası yardımcısı

en: Panel fields
tr: Panel alanları

en: Displays the fields in a panel rather than using a template.
tr: Alanları bir şablon kullanmak yerine bir panelde gösterir.

en: Administer Panels styles
tr: Panels stillerini yönet
