Panels (8.x-3.0-alpha19) - en to eu translation catalogue (122 entries)

en: Title
eu: Izenburua

en: Next
eu: Hurrengoa

en: Status
eu: Egoera

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Operations
eu: Eragiketak

en: Content
eu: Edukia

en: Value
eu: Balioa

en: Type
eu: Mota

en: List
eu: Zerrenda

en: Cancel
eu: Bertan behera utzi

en: Remove
eu: Ezabatu

en: more
eu: gehiago

en: Enable
eu: Gaitu

en: Disable
eu: Ezgaitu

en: Disabled
eu: Ezgaituta

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Edit
eu: Editatu

en: None
eu: Bat ere ez

en: Display settings
eu: Bistaratzearen ezarpenak

en: Weight
eu: Pisua

en: Center
eu: Erdian

en: Category
eu: Kategoria

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Name
eu: Izena

en: Back
eu: Itzuli

en: Preview
eu: Aurrebista

en: Save
eu: Gorde

en: Font
eu: Letra-tipoa

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Background
eu: Atzeko planoa

en: Top
eu: Goian

en: Path
eu: Bide-izena

en: Region
eu: Atal

en: Menu
eu: Menua

en: Teaser
eu: Laburpena

en: Text
eu: Testua

en: Error
eu: Errorea

en: Panels
eu: Panelak

en: Panel title
eu: Panelaren izenburua

en: Add content
eu: Edukia gehitu

en: Page title
eu: Orriaren izenburua

en: CSS class
eu: CSS klasea

en: Three column 25/50/25
eu: Hiru zutabe 25/50/25

en: Left side
eu: Ezker aldea

en: Middle column
eu: Erdiko zutabea

en: Right side
eu: Eskubi aldea

en: Bottom
eu: Behean

en: Three column 33/34/33
eu: Hiru zutabe 33/34/33

en: Two column
eu: Bi zutabe

en: 1 hour | @count hours
eu[0]: ordu 1
eu[1]: @count ordu

en: 1 day | @count days
eu[0]: egun 1
eu[1]: @count egun

en: Left sidebar
eu: Ezker albobarra

en: Right sidebar
eu: Eskuin albobarra

en: Contains
eu: Edukia

en: Overridden
eu: Baliogabetu

en: Width
eu: Zabalera

en: Caching
eu: Cache-a

en: General
eu: Orokorra

en: Border
eu: Ertza

en: Method
eu: Metodoa

en: Other
eu: Bestea

en: Text color
eu: Testuaren kolorea

en: List type
eu: Zerrenda mota

en: Arguments
eu: Argumentuak

en: Basic settings
eu: Oinarrizko ezarpenak

en: Change
eu: Aldatu

en: Middle
eu: Erdian

en: Granularity
eu: Granularitatea

en: Empty
eu: Hutsik

en: Style
eu: Estiloa

en: Flexible
eu: Malgua

en: Standard
eu: Estandar

en: Storage
eu: Biltegiratze

en: No style
eu: Estilorik gabe

en: Lifetime
eu: Iraupena

en: Layouts
eu: Diseinuak

en: Edit content
eu: Editatu edukia

en: Available
eu: Gaituta

en: Contexts
eu: Testuinguruak

en: Miscellaneous
eu: Hainbat

en: Panel pages
eu: Panel orriak

en: Context
eu: Testuingurua

en: Keyword
eu: Gako-hitza

en: 1 year | @count years
eu[0]: urte 1
eu[1]: @count urte

en: 1 week | @count weeks
eu[0]: aste 1
eu[1]: @count aste

en: 1 min | @count min
eu[0]: min 1
eu[1]: @count min

en: 1 sec | @count sec
eu[0]: seg 1
eu[1]: @count seg

en: Panel settings
eu: Panelaren ezarpenak

en: No title
eu: Izenbururik ez

en: Panel
eu: Panela

en: Panel content
eu: Panelaren edukia

en: CSS code
eu: CSS kodea

en: System block
eu: Sistema blokea

en: Machine name
eu: Makinaren izena

en: Column
eu: Zutabe

en: Add new rule
eu: Gehitu arau berria

en: 1 month | @count months
eu[0]: Hilabete 1
eu[1]: @count hilabetetatik

en: Dashboard
eu: Aginte-panela

en: Create new
eu: Sortu berria

en: layout
eu: diseinua

en: - All -
eu: - Dena -

en: In code
eu: Kodean

en: Substitutions
eu: Ordezkapenak

en: Panel page
eu: Panelaren orria

en: Panel node
eu: Panel nodoa

en: Go to list
eu: Joan zerrendara

en: Disable this pane
eu: Desgaitu panel hau

en: CSS properties
eu: CSS propietateak

en: Region settings
eu: Eskualde ezarpenak

en: Change general settings about this variant.
eu: Aldaera honen ezarpen orokorrak aldatu.

en: Panel: @title
eu: Panela: @title

en: Manage mini panels
eu: Kudeatu mini panelak

en: No rules
eu: Erregela gabe

en: Title type
eu: Izenburu mota

en: From pane
eu: Paneletik

en: Fixed width
eu: Zabalera finkoa

en: Custom style
eu: Estilo pertsonalizatua

en: layouts
eu: diseinuak

en: Columns: 1
eu: Zutabeak: 1

en: Columns: 3
eu: Zutabeak: 3

en: Columns: 2
eu: Zutabeak: 2

en: Panel fields
eu: Panelaren eremuak
