Panels (8.x-3.0-alpha19) - en to lv translation catalogue (92 entries)

en: Title
lv: Nosaukums

en: Next
lv: Tālāk

en: Status
lv: Statuss

en: Delete
lv: Dzēst

en: Operations
lv: Darbības

en: Content
lv: Saturs

en: Value
lv: Vērtība

en: Type
lv: Veids

en: List
lv: Saraksts

en: Cancel
lv: Atcelt

en: Remove
lv: Izņemt

en: more
lv: vairāk

en: Enable
lv: Iespējot

en: Disable
lv: Atspējot

en: Disabled
lv: Atspējots

en: Enabled
lv: Iespējots

en: Edit
lv: Labot

en: None
lv: Nav

en: Display settings
lv: Ekrāna iestatījumi

en: Weight
lv: Svars

en: Center
lv: Centrēt

en: Category
lv: Kategorija

en: Settings
lv: Iestatījumi

en: Name
lv: Nosaukums

en: Back
lv: Atpakaļ

en: Preview
lv: Priekšskatījums

en: Save
lv: Saglabāt

en: Font
lv: Fonts

en: Default
lv: Noklusējuma

en: Background
lv: Fons

en: Top
lv: Augša

en: Path
lv: Ceļš

en: Region
lv: Reģions

en: Menu
lv: Izvēlne

en: Teaser
lv: Ievadteksts

en: Text
lv: Teksts

en: Layout
lv: Izkārtojums

en: Error
lv: Kļūda

en: Add content
lv: Pievienot saturu

en: Page title
lv: Lapas nosaukums

en: CSS class
lv: CSS klase

en: Left side
lv: Kreisā puse

en: Middle column
lv: Vidējā kolonna

en: Right side
lv: Labā puse

en: Bottom
lv: Apakša

en: Two column
lv: Divas kolonnas

en: 1 hour | @count hours
lv[0]: @count stunda
lv[1]: @count stundas
lv[2]: @count stundas

en: 1 day | @count days
lv[0]: @count diena
lv[1]: @count dienas
lv[2]: @count dienas

en: Left sidebar
lv: Kreisā sānjosla

en: Right sidebar
lv: Labā sānjosla

en: Contains
lv: Satur

en: Overridden
lv: Pārdefinēts

en: Width
lv: Platums

en: Caching
lv: Kešošana

en: General
lv: Galvenie

en: Method
lv: Veids

en: Other
lv: Citi

en: Text color
lv: Teksta krāsa

en: List type
lv: Saraksta veids

en: Arguments
lv: Argumenti

en: Uncategorized
lv: Nekategorizēts

en: Plain
lv: Vienkāršs

en: Change
lv: Mainīt

en: Granularity
lv: Granularitāte

en: Fixed
lv: Fiksēts

en: Empty
lv: Tukšs

en: Style
lv: Stils

en: Flexible
lv: Elastīga

en: Standard
lv: Standarta

en: No caching
lv: Bez kešošanas

en: Editor
lv: Redaktors

en: Edit content
lv: Labot lapas saturu

en: Change layout
lv: Mainīt izkārtojumu

en: Available
lv: Pieejams

en: Context
lv: Konteksts

en: Keyword
lv: Atslēgvārds

en: 1 year | @count years
lv[0]: @count gads
lv[1]: @count gadi
lv[2]: @count gadi

en: 1 week | @count weeks
lv[0]: @count nedēļa
lv[1]: @count nedēļas
lv[2]: @count nedēļas

en: 1 sec | @count sec
lv[0]: @count sek
lv[1]: @count sek
lv[2]: @count sek

en: Columns
lv: Kolonnas

en: Layout settings
lv: Izkārtojuma iestatījumi

en: Machine name
lv: Mašīnvārds

en: Column
lv: Kolonna

en: 1 month | @count months
lv[0]: @count mēnesis
lv[1]: @count mēneši
lv[2]: @count mēneši

en: Row
lv: Rinda

en: Dashboard
lv: Darbgalds

en: Invalid input
lv: Nekorekta vērtība

en: Live preview
lv: Tiešais priekšskatījums

en: - All -
lv: - Visi -

en: In code
lv: Kodā

en: Region settings
lv: Reģiona iestatījumi

en: Fixed width
lv: Fiksēts platums
