Panopoly (8.x-2.0-alpha14) - en to is translation catalogue (46 entries)

en: Title
is: Titill

en: Body
is: Meginmál

en: Delete
is: Eyða

en: Content
is: Innihald

en: Author
is: Höfundur

en: Description
is: Lýsing

en: On
is: Virkjað

en: Tags
is: Efnisorð

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: Categories
is: Flokkar

en: File
is: Skrá

en: Date
is: Dagsetning

en: Links
is: Hlekkir

en: Search
is: Leit

en: Reset
is: Endursetja

en: Link
is: Hlekkur

en: Image
is: Mynd

en: Name
is: Nafn

en: Help
is: Hjálp

en: Time
is: Tími

en: View
is: Skoða

en: Anchor
is: Akkeri

en: Teaser
is: Úrdráttur

en: Updated
is: Uppfært

en: Text
is: Texti

en: Picture
is: Mynd

en: Content type
is: Efnisgerð

en: Add content
is: Bæta við efni

en: Page title
is: Titill síðu

en: Off
is: Af

en: Custom
is: Sérsniðið

en: Promoted to front page
is: Kynna á forsíðu

en: Thumbnail
is: Smámynd

en: Day
is: Dagur

en: User login
is: Innskráning notanda

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Updated date
is: Dags. uppfært

en: author
is: höfundur

en: Tabs
is: Flipar

en: Apply
is: Virkja

en: Administrator
is: Kerfisstjóri

en: About
is: Um

en: Save and continue
is: Vista og halda áfram

en: Powered by Drupal
is: Knúið af Drupal

en: Media type
is: Tegund margmiðlunarefnis
