Panopoly (8.x-2.0-alpha14) - en to fa translation catalogue (72 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Body
fa: بدنه

en: Delete
fa: حذف

en: Content
fa: محتوا

en: Author
fa: نویسنده

en: Description
fa: شرح

en: On
fa: روشن

en: Tags
fa: برچسب‌ها

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: File
fa: فایل

en: Date
fa: تاریخ

en: Links
fa: واصلیها

en: Search
fa: جستجو

en: Reset
fa: اعاده

en: Link
fa: واصلی

en: Image
fa: تصویر

en: Name
fa: نام

en: Help
fa: راهنما

en: Time
fa: زمان

en: View
fa: مشاهده

en: Anchor
fa: لنگر

en: Teaser
fa: خلاصه

en: Updated
fa: به‌روز

en: Text
fa: متن

en: Picture
fa: تصویر

en: Content type
fa: نوع محتوا

en: Add content
fa: افزودن محتوا

en: Page title
fa: عنوان صفحه

en: Off
fa: خاموش

en: Custom
fa: سفارشی

en: Promoted to front page
fa: ارتقا یافته به صفحه اصلی

en: ,
fa: ،

en: Thumbnail
fa: تصویر بندانگشتی

en: Desc
fa: نزولی

en: Day
fa: روز

en: User login
fa: ورود کاربر

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Updated date
fa: تاریخ به روزرسانی

en: Full
fa: کامل

en: author
fa: نویسنده

en: Caption
fa: عنوان

en: Video
fa: ویدیو

en: Standard
fa: استاندارد

en: Tabs
fa: زبانه ها

en: Apply
fa: تایید

en: Select
fa: انتخاب

en: Editor
fa: تدوینگر

en: Administrator
fa: مدیر

en: About
fa: درباره

en: Error message
fa: پیغام خطا

en: Main navigation
fa: پیمایدنۀ اصلی

en: Warning message
fa: پیغام هشدار

en: Save and continue
fa: ذخیره و ادامه

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: Post date
fa: تاریخ مطلب

en: Powered by Drupal
fa: نیرو گرفته از دروپال

en: Breadcrumbs
fa: سلسله صفحات

en: All content
fa: تمامی محتوا

en: Main page content
fa: محتوای صفحه اصلی

en: Status message
fa: پیغام وضعیت

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
fa: پسوندها را با فاصله یا کاما از هم جدا کنید و نقطه ابتدای آنها را ننویسید.

en: View mode
fa: نحوه نمایش

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر

en: Wide
fa: پهن

en: Media type
fa: نوع رسانه

en: Primary admin actions
fa: اقدامات اصلی مدیر

en: User account menu
fa: قائم حساب کابرا

en: Max 650x650
fa: حد اکثر 650x650

en: Narrow
fa: باریک
