Panopoly (8.x-2.0-alpha14) - en to tr translation catalogue (92 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Body
tr: Gövde

en: Delete
tr: Sil

en: Content
tr: İçerik

en: Author
tr: Yazar

en: Description
tr: Açıklama

en: On
tr: Açık

en: Tags
tr: Etiketler

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Categories
tr: Kategoriler

en: File
tr: Dosya

en: Date
tr: Tarih

en: Links
tr: Bağlantılar

en: Search
tr: Ara

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Link
tr: Bağlantı

en: Image
tr: Resim

en: Name
tr: İsim

en: Help
tr: Yardım

en: Time
tr: Zaman

en: View
tr: Görüntüle

en: Anchor
tr: Yer imi

en: Teaser
tr: Özet

en: Posted by
tr: Gönderen:

en: Updated
tr: Güncellenme

en: Text
tr: Metin

en: Picture
tr: Görsel

en: Content type
tr: İçerik tipi

en: Add content
tr: İçerik ekle

en: Page title
tr: Sayfa başlığı

en: Off
tr: Kapalı

en: Custom
tr: Özel

en: Promoted to front page
tr: Ana sayfaya yükseltilmiş

en: Thumbnail
tr: Küçük görsel

en: Desc
tr: Azalan

en: Day
tr: Gün

en: User login
tr: Kullanıcı girişi

en: Square
tr: Kare

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Updated date
tr: Güncelleme tarihi

en: Full
tr: Tam

en: author
tr: yazar

en: Caption
tr: Başlık

en: Standard
tr: Standart

en: Tabs
tr: Sekmeler

en: Apply
tr: Uygula

en: Select
tr: Seç

en: Editor
tr: Düzenleyici

en: Administrator
tr: Yönetici

en: Featured
tr: Öne çıkan

en: About
tr: Hakkında

en: Error message
tr: Hata mesajı

en: Landing page
tr: Açılış sayfası

en: Main navigation
tr: Ana gezinti menüsü

en: Warning message
tr: Uyarı mesajı

en: Save and continue
tr: Kaydet ve devam et

en: Primary tabs
tr: Birincil sekmeler

en: Secondary tabs
tr: İkincil sekmeler

en: Post date
tr: Gönderi tarihi

en: Powered by Drupal
tr: Drupal tabanlıdır

en: Your virtual face or picture.
tr: Sanal yüzünüz ya da resminiz.

en: Status messages
tr: Durum mesajları

en: All content
tr: Tüm içerikler

en: Main page content
tr: Ana sayfa içeriği

en: Status message
tr: Durum mesajı

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
tr[0]: Bu öğeyi/öğeleri silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
tr: Uzantıları virgül ile boşluk bırakarak yazın, nokta koymayın.

en: Columns: 1
tr: Sütun: 1

en: Columns: 3
tr: Sütun: 3

en: Columns: 2
tr: Sütun: 2

en: View mode
tr: Görünüm kipi

en: Footer menu
tr: Alt bilgi menüsü

en: Asc
tr: Artan

en: Panelizer
tr: Panelleyici

en: Master
tr: Ana (master)

en: Wide
tr: Geniş

en: Administer files
tr: Dosyaları yönet

en: Media type
tr: Medya tipi

en: Site branding
tr: Site markası

en: Responsive image style
tr: Duyarlı resim stili

en: Responsive image style: @responsive_image_style
tr: Duyarlı resim stili: @responsive_image_style

en: Select a responsive image style.
tr: Duyarlı bir resim stili seçin.

en: Primary admin actions
tr: Birincil yönetici eylemleri

en: User account menu
tr: Kullanıcı hesap menüsü

en: Website feedback
tr: Web sitesi geri bildirimi

en: Configure Responsive Image Styles
tr: Duyarlı Görsel Stillerini Yapılandır

en: Max 1300x1300
tr: Maks 1300x1300

en: Max 2600x2600
tr: Maks 2600x2600

en: Max 325x325
tr: Maks 325x325

en: Max 650x650
tr: Maks 650x650

en: Narrow
tr: Dar
