Panopoly (8.x-2.0-alpha15) - en to he translation catalogue (76 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Body
he: תוכן

en: Delete
he: מחיקה

en: Content
he: תוכן

en: Author
he: מחבר/ת

en: Description
he: תיאור

en: On
he: פעיל

en: Tags
he: תגיות

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Categories
he: קטגוריות

en: File
he: קובץ

en: Date
he: תאריך

en: Links
he: קישורים

en: Reset
he: איתחול

en: Link
he: קישור

en: Image
he: תמונה

en: Name
he: שם

en: Help
he: עזרה

en: Time
he: זמן

en: View
he: צפיה

en: Anchor
he: עוגן

en: Teaser
he: תקציר

en: Posted by
he: פורסם ע"י

en: Updated
he: עודכן

en: Text
he: טקסט

en: Layout
he: פריסה

en: Picture
he: תמונה

en: Content type
he: סוג תוכן

en: Add content
he: יצירת תוכן

en: Page title
he: כותרת דף

en: Off
he: כבוי

en: Custom
he: מותאם

en: Promoted to front page
he: מקודם לדף הראשי

en: Thumbnail
he: תמונת אצבע

en: Desc
he: יורד

en: Day
he: יום

en: User login
he: כניסה

en: Square
he: רבוע

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Updated date
he: תאריך עידכון

en: Full
he: מלא

en: author
he: מחבר/ת

en: Caption
he: כותרת (Caption)

en: Standard
he: רגיל

en: Tabs
he: לשוניות

en: Apply
he: החל

en: Select
he: בחר

en: Editor
he: עורך

en: Administrator
he: מנהל

en: Featured
he: מובלט

en: About
he: אודות

en: Error message
he: הודעת שגיאה

en: Main navigation
he: ניווט ראשי

en: Warning message
he: הודעת אזהרה

en: Save and continue
he: שמירה והמשך

en: Primary tabs
he: לשוניות ראשיות

en: Secondary tabs
he: לשוניות משניות

en: Post date
he: תאריך פירסום

en: Powered by Drupal
he: מונע באמצעות דרופל

en: Breadcrumbs
he: פרורי לחם

en: Status messages
he: הודעות מצב

en: All content
he: כל התכנים

en: Main page content
he: תוכן

en: Status message
he: הודעת סטטוס

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
he: יש לרשום את הסיומות בהפרדה של רווח או פסיק, ללא הנקודה המקדימה לסיומת הקובץ.

en: Columns: 1
he: טור: 1

en: Columns: 3
he: טורים: 3

en: Columns: 2
he: טורים: 2

en: View mode
he: מצב תצוגה

en: Footer menu
he: תפריט בתחתית הדף

en: Asc
he: סדר עולה

en: Master
he: מאסטר

en: Wide
he: רחב

en: Website feedback
he: משוב על האתר

en: Narrow
he: צר
