Panopoly (8.x-2.0-alpha15) - en to sv translation catalogue (89 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Body
sv: Brödtext

en: Delete
sv: Radera

en: Content
sv: Innehåll

en: Author
sv: Författare

en: Description
sv: Beskrivning

en: On
sv: På

en: Tags
sv: Etiketter

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: Categories
sv: Kategorier

en: File
sv: Fil

en: Date
sv: Datum

en: Links
sv: Länkar

en: Reset
sv: Återställ

en: Link
sv: Länk

en: Image
sv: Bild

en: Admin title
sv: Titel för administratörer

en: Name
sv: Namn

en: Help
sv: Hjälp

en: Time
sv: Tid

en: View
sv: Visa

en: Anchor
sv: Ankare

en: Teaser
sv: Ingress

en: Posted by
sv: Inlagt av

en: Updated
sv: Uppdaterad

en: Picture
sv: Bild

en: Content type
sv: Innehållstyp

en: Add content
sv: Lägg till innehåll

en: Page title
sv: Sidtitel

en: Off
sv: Av

en: Custom
sv: Anpassad

en: Promoted to front page
sv: Visas på startsidan

en: Thumbnail
sv: Miniatyr

en: Desc
sv: Fallande

en: Day
sv: Dag

en: User login
sv: Användarinloggning

en: Square
sv: Ruta

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Updated date
sv: Uppdaterad datum

en: Full
sv: Fullständig

en: Browse
sv: Bläddra

en: author
sv: författare

en: Caption
sv: Bildtext

en: Tabs
sv: Flikar

en: Apply
sv: Applicera

en: Select
sv: Välj

en: Editor
sv: Redaktör

en: Administrator
sv: Administratör

en: Featured
sv: Framhävd

en: About
sv: Om

en: Error message
sv: Felmeddelande

en: Main navigation
sv: Huvudmeny

en: Warning message
sv: Varningsmeddelande

en: Save and continue
sv: Spara och gå vidare

en: Primary tabs
sv: Primära flikar

en: Secondary tabs
sv: Sekundära flikar

en: Post date
sv: Datum för inlägg

en: Powered by Drupal
sv: Drivs av Drupal

en: Your virtual face or picture.
sv: Ditt virtuella ansikte eller bild.

en: Breadcrumbs
sv: Länkstigar

en: Status messages
sv: Statusmeddelande

en: All content
sv: Allt innehåll

en: Main page content
sv: Huvudsakligt sidinnehåll

en: Status message
sv: Statusmeddelande

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
sv[0]: Är du säker på att du vill ta bort detta inlägg?
sv[1]: Är du säker på att du vill ta bort dessa inlägg?

en: Video URL
sv: URL för video

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
sv: Separera filändelser med mellanslag eller kommatecken och ta ej med en inledande punkt.

en: Reusable
sv: Återanvändbar

en: View mode
sv: Visningsläge

en: Footer menu
sv: Sidfotsmeny

en: Asc
sv: Stigande

en: Master
sv: Huvud

en: Wide
sv: Bred

en: Media type
sv: Mediatyp

en: Install demo content
sv: Installera innehåll på prov.

en: Site branding
sv: Webbplatsens varumärke

en: Primary admin actions
sv: Primära administratörsåtgärder

en: User account menu
sv: Meny för användarkonto

en: Website feedback
sv: Återkoppling till webbplats

en: Configure Responsive Image Styles
sv: Konfigurera responsiva bildstilar

en: Max 1300x1300
sv: Maximalt 1300x1300

en: Max 2600x2600
sv: Maximalt 2600x2600

en: Max 325x325
sv: Maximalt 325x325

en: Max 650x650
sv: Maximalt 650x650

en: Narrow
sv: Smal

en: Use local images for reusable media.
sv: Använd lokala bilder för återanvändbara media.

en: Remote video
sv: Extern video

en: A remotely hosted video from YouTube or Vimeo.
sv: En externt lagrad video från YouTube eller Vimeo.
