Panopoly Media (8.x-2.0-alpha13) - en to it translation catalogue (20 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Description
it: Descrizione

en: Tags
it: Etichette

en: Image
it: Immagine

en: View
it: Visualizza

en: Teaser
it: Anteprima

en: Custom
it: Personalizzato

en: Thumbnail
it: Miniatura

en: Browse
it: Naviga

en: Select
it: Scegliere

en: Error message
it: Messaggio di errore

en: Upload images
it: Carica immagini

en: Warning message
it: Messaggio di avvertimento

en: Allowed extensions
it: Estensioni consentite

en: Status message
it: Messaggio di stato

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
it[0]: Si vuole davvero eliminare questo elemento?
it[1]: Si vogliono davvero eliminare questi elementi?

en: Responsive image style
it: Stile immagine responsive

en: Responsive image style: @responsive_image_style
it: Stile immagine responsive: @responsive_image_style

en: Select a responsive image style.
it: Selezionare uno stile di immagine responsive.

en: Configure Responsive Image Styles
it: Configurazione stili immagine responsive
