Panopoly Media (8.x-2.0-alpha14) - en to ja translation catalogue (27 entries)

en: Delete
ja: 削除

en: Description
ja: 説明

en: Tags
ja: タグ

en: File
ja: ファイル

en: Link
ja: リンク

en: Image
ja: 画像

en: View
ja: ビュー

en: Teaser
ja: ティーザー

en: Custom
ja: カスタム

en: Thumbnail
ja: サムネイル

en: Browse
ja: ブラウズ

en: Video
ja: ビデオ

en: Select
ja: 選択

en: Error message
ja: エラーメッセージ

en: Warning message
ja: 警告メッセージ

en: Allowed extensions
ja: 許可された拡張機能

en: Status message
ja: ステータスメッセージ

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
ja[0]: この記事を削除してよろしいですか？
ja[1]: これらの記事を削除してよろしいですか？

en: Upload files
ja: ファイルをアップロードする

en: Media type
ja: メディアタイプ

en: Responsive image style
ja: レスポンシブ画像スタイル

en: Responsive image style: @responsive_image_style
ja: レスポンシブ画像スタイル: @responsive_image_style

en: Select a responsive image style.
ja: レスポンシブ画像スタイルを選択してください。

en: Configure Responsive Image Styles
ja: レスポンシブイメージスタイルの設定

en: Entity Browser
ja: エンティティブラウザー

en: Use local files for reusable media.
ja: サーバー内に保存されたファイルを再利用可能なメディアとして使います。

en: Use local images for reusable media.
ja: サーバー内に保存された画像を再利用可能なメディアとして使います。
