Panopoly Media (8.x-2.0-alpha14) - en to nl translation catalogue (25 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Description
nl: Beschrijving

en: Tags
nl: Labels

en: File
nl: Bestand

en: Image
nl: Afbeelding

en: View
nl: Weergeven

en: Custom
nl: Aangepast

en: Thumbnail
nl: Miniatuur

en: Browse
nl: Bladeren

en: Select
nl: Selecteren

en: Error message
nl: Foutmelding

en: Upload images
nl: Upload afbeeldingen

en: Warning message
nl: Waarschuwingsbericht

en: Allowed extensions
nl: Toegelaten extensies

en: Delete file
nl: Bestand verwijderen

en: Status message
nl: Statusbericht

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
nl[0]: Weet u zeker dat u dit bestand wilt verwijderen?
nl[1]: Weet u zeker dat u deze bestanden wilt verwijderen?

en: Upload files
nl: Bestanden uploaden

en: Media type
nl: Mediatype

en: Responsive image style
nl: Responsive afbeeldingsstijl

en: Responsive image style: @responsive_image_style
nl: Responsive afbeeldingsstijl: @responsive_image_style

en: Select a responsive image style.
nl: Selecteer een responsive afbeeldingsstijl.

en: Configure Responsive Image Styles
nl: Responsive Image-stijlen configureren

en: Use local files for reusable media.
nl: Gebruik lokale bestanden voor herbruikbare media.

en: Use local images for reusable media.
nl: Gebruik lokale afbeeldingen voor herbruikbare media.
