Panopoly Media (8.x-2.0-alpha13) - en to tr translation catalogue (21 entries)

en: Delete
tr: Sil

en: Description
tr: Açıklama

en: Tags
tr: Etiketler

en: File
tr: Dosya

en: Link
tr: Bağlantı

en: Image
tr: Resim

en: View
tr: Görüntüle

en: Teaser
tr: Özet

en: Custom
tr: Özel

en: Thumbnail
tr: Küçük görsel

en: Select
tr: Seç

en: Error message
tr: Hata mesajı

en: Warning message
tr: Uyarı mesajı

en: Status message
tr: Durum mesajı

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
tr[0]: Bu öğeyi/öğeleri silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Administer files
tr: Dosyaları yönet

en: Media type
tr: Medya tipi

en: Responsive image style
tr: Duyarlı resim stili

en: Responsive image style: @responsive_image_style
tr: Duyarlı resim stili: @responsive_image_style

en: Select a responsive image style.
tr: Duyarlı bir resim stili seçin.

en: Configure Responsive Image Styles
tr: Duyarlı Görsel Stillerini Yapılandır
