Panopoly Widgets (8.x-2.0-alpha14) - en to fa translation catalogue (23 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Content
fa: محتوا

en: Author
fa: نویسنده

en: File
fa: فایل

en: Links
fa: پیوندها

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Link
fa: پیوند

en: Image
fa: تصویر

en: Posted by
fa: ارسال شده توسط

en: Updated
fa: به‌روز

en: Text
fa: متن

en: Content type
fa: نوع محتوا

en: Desc
fa: نزولی

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Updated date
fa: تاریخ به روزرسانی

en: author
fa: نویسنده

en: Caption
fa: عنوان

en: Apply
fa: تایید

en: Post date
fa: تاریخ مطلب

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
fa: پسوندها را با فاصله یا کاما از هم جدا کنید و نقطه ابتدای آنها را ننویسید.

en: View mode
fa: نحوه نمایش

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر
