Panopoly Widgets (8.x-2.0-alpha14) - en to tr translation catalogue (23 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Content
tr: İçerik

en: Author
tr: Yazar

en: File
tr: Dosya

en: Links
tr: Bağlantılar

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Link
tr: Bağlantı

en: Image
tr: Resim

en: Posted by
tr: Gönderen:

en: Updated
tr: Güncellenme

en: Text
tr: Metin

en: Content type
tr: İçerik tipi

en: Desc
tr: Azalan

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Updated date
tr: Güncelleme tarihi

en: author
tr: yazar

en: Caption
tr: Başlık

en: Apply
tr: Uygula

en: Post date
tr: Gönderi tarihi

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
tr: Uzantıları virgül ile boşluk bırakarak yazın, nokta koymayın.

en: View mode
tr: Görünüm kipi

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)
