Panopoly Widgets (8.x-2.0-alpha13) - en to it translation catalogue (19 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Content
it: Contenuto

en: Author
it: Autore

en: Links
it: Collegamenti

en: Reset
it: Ripristina

en: Image
it: Immagine

en: Updated
it: Aggiornato

en: Text
it: Testo

en: Content type
it: Tipo di contenuto

en: Desc
it: Disc

en: Sort by
it: Ordina per

en: Updated date
it: Data modifica

en: author
it: autore

en: Caption
it: Didascalia

en: Apply
it: Applica

en: Post date
it: Data di inserimento

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
it: Separa le estensioni con uno spazio o una virgola e non includere il punto iniziale.

en: View mode
it: Modo di visualizzazione

en: Master
it: Principale
