Pantheon Decoupled (1.0.0-beta3) - en to pt translation catalogue (13 entries)

en: Article
pt: Artigo

en: Resources
pt: Recursos

en: Test
pt: Teste

en: Message
pt: Mensagem

en: Error
pt: Erro

en: Code
pt: Código

en: About
pt: Sobre

en: Web services
pt: Serviços web

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
pt: Use etiquetas para agrupar artigos sobre temas semelhantes em categorias.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
pt: Use <em>artigos</em> para conteúdo temporal como notícias, comunicados de imprensa e posts de blog.

en: Media Image
pt: Imagem de mídia

en: Default comments
pt: Comentários padrão

en: Allows commenting on content
pt: Permite comentar no conteúdo
