Parade (8.x-2.0-beta1) - en to eu translation catalogue (32 entries)

en: Title
eu: Izenburua

en: Images
eu: Irudiak

en: Content
eu: Edukia

en: Author
eu: Egilea

en: Disabled
eu: Ezgaituta

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Image
eu: Irudia

en: Preview
eu: Aurrebista

en: Save
eu: Gorde

en: Background
eu: Atzeko planoa

en: Anchor
eu: Aingura

en: Menu
eu: Menua

en: Text
eu: Testua

en: Header
eu: Goiburua

en: Custom
eu: Pertsonalizatua

en: Published
eu: Argitaratua

en: Authored by
eu: Honek egina:

en: Authored on
eu: Noiz egina:

en: Minimum height
eu: Altuera minimoa

en: Not published
eu: Argitaratu gabea

en: Color scheme
eu: Kolore eskema

en: Simple
eu: Sinplea

en: Form
eu: Formularioa

en: Machine name
eu: Makinaren izena

en: About
eu: (r)i buruz

en: Button text
eu: Testu botoia

en: Locations
eu: Kokapenak

en: Poll
eu: Inkesta

en: Text box
eu: Testu kutxa

en: Highlighted
eu: Nabarmendua

en: Add menu link
eu: Gehitu esteka menuan

en: Last saved
eu: Azkenekoz gordea
