Parade (8.x-2.0-beta1) - en to ja translation catalogue (42 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Images
ja: イメージ

en: Content
ja: コンテンツ

en: Author
ja: 投稿者

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: On
ja: オン

en: Image
ja: 画像

en: Preview
ja: プレビュー

en: Save
ja: 保存

en: Background
ja: 背景

en: Form ID
ja: フォームID

en: Anchor
ja: アンカー

en: Menu
ja: メニュー

en: Text
ja: テキスト

en: Layout
ja: レイアウト

en: Off
ja: オフ

en: Header
ja: ヘッダー

en: Custom
ja: カスタム

en: Published
ja: 掲載

en: Authored by
ja: 投稿者

en: Link text
ja: リンクテキスト

en: Authored on
ja: 投稿日時

en: Minimum height
ja: 最小高さ

en: Not published
ja: 非掲載

en: Color scheme
ja: 配色

en: Simple
ja: 簡単

en: Source field
ja: ソース フィルド

en: Form
ja: フォーム

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: About
ja: アバウト

en: Button text
ja: ボタンのテキスト

en: Locations
ja: 場所

en: Poll
ja: 投票

en: Text box
ja: テキストボックス

en: Confirmation message
ja: 確認メッセージ

en: Highlighted
ja: ハイライト

en: View mode
ja: ビュー・モード

en: Paragraphs
ja: パラグラフ

en: Add menu link
ja: メニューリンクを追加

en: Last saved
ja: 最終更新

en: Not saved yet
ja: 未保存
