Parade (8.x-2.0-beta1) - en to nl translation catalogue (47 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Images
nl: Afbeeldingen

en: Content
nl: Inhoud

en: Author
nl: Auteur

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: On
nl: Aan

en: Image
nl: Afbeelding

en: Preview
nl: Voorbeeldweergave

en: Save
nl: Opslaan

en: Background
nl: Achtergrond

en: Form ID
nl: Formulier-ID

en: Anchor
nl: Anker

en: Text
nl: Tekst

en: Layout
nl: Lay-out

en: Off
nl: Uit

en: Header
nl: Kop

en: Custom
nl: Aangepast

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: Authored by
nl: Geschreven door

en: Link text
nl: Linktekst

en: Authored on
nl: Aangemaakt op

en: Minimum height
nl: Minimumhoogte

en: Not published
nl: Niet gepubliceerd

en: Color scheme
nl: Kleurenschema

en: Simple
nl: Eenvoudig

en: Source field
nl: Bronveld

en: Form
nl: Formulier

en: Sections
nl: Secties

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: About
nl: Over

en: Button text
nl: Knoptekst

en: Cover
nl: Omslag

en: Locations
nl: Locaties

en: Poll
nl: Enquête

en: Text box
nl: Tekstveld (meerdere regels)

en: Confirmation message
nl: Bevestigingsbericht

en: Highlighted
nl: Geaccentueerd

en: View mode
nl: Weergavemodus

en: Social links
nl: Sociale links

en: Paragraphs
nl: Paragrafen

en: Add menu link
nl: Menulink toevoegen

en: Last saved
nl: Laatst opgeslagen

en: Not saved yet
nl: Nog niet opgeslagen

en: The user ID of the paragraphs author.
nl: Gebruiker-ID van de paragraafauteur.

en: The time that the Paragraph was created.
nl: Tijdstip waarop de paragraaf is aangemaakt.

en: Poll ID
nl: Enquête-ID
