Parade (8.x-2.0-beta1) - en to pl translation catalogue (46 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Images
pl: Obrazki

en: Content
pl: Zawartość

en: Author
pl: Autor

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Enabled
pl: Włączone

en: On
pl: Włączony

en: Image
pl: Obraz

en: Preview
pl: Podgląd

en: Save
pl: Zapisz

en: Background
pl: Tło

en: px
pl: pikseli

en: Form ID
pl: ID formularza

en: Anchor
pl: Kotwica

en: Text
pl: Tekst

en: Layout
pl: Układ

en: Off
pl: Wyłączony

en: Header
pl: Nagłówek

en: Custom
pl: Własne

en: Published
pl: Opublikowane

en: Authored by
pl: Autor

en: Link text
pl: Treść odnośnika

en: Authored on
pl: Data dodania

en: Minimum height
pl: Minimalna wysokość

en: Not published
pl: Nie do publikacji

en: Color scheme
pl: Paleta kolorów

en: Simple
pl: Prosto

en: Source field
pl: Pole źródłowe

en: Form
pl: Formularz

en: Sections
pl: Sekcje

en: Machine name
pl: Identyfikator systemowy

en: About
pl: O stronie

en: Button text
pl: Tekst przycisku

en: Locations
pl: Lokalizacje

en: Poll
pl: Ankieta

en: Boxes
pl: Pojemniki

en: Text box
pl: Pole tekstowe

en: Confirmation message
pl: Wiadomość potwierdzająca

en: Highlighted
pl: Wyróżnione

en: View mode
pl: Tryb widoku

en: Paragraphs
pl: Akapity

en: Add menu link
pl: Dodaj odnośnik menu

en: Last saved
pl: Ostatnio zapisano

en: Not saved yet
pl: Jeszcze nie zapisano

en: The user ID of the paragraphs author.
pl: ID użytkownika autora akapitu.

en: The time that the Paragraph was created.
pl: Data utworzenia Akapitu.
