Parade (8.x-2.0-beta1) - en to ur translation catalogue (20 entries)

en: Title
ur: عنوان

en: Images
ur: تصاویر

en: Content
ur: متن

en: Author
ur: مصنف

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Enabled
ur: فعال

en: On
ur: آن

en: Image
ur: تصویر

en: Preview
ur: جائزہ

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: Form ID
ur: فارم کی آئی ڈی

en: Menu
ur: مینیو

en: Text
ur: متن

en: Header
ur: ہیڈر

en: Published
ur: شائع شدہ

en: Authored by
ur: تصنیف از

en: Authored on
ur: تصنیف بر

en: Not published
ur: غیر شائع شدہ

en: Poll
ur: رائے شماری

en: View mode
ur: دیکھنے کے موڈ
