Parade (8.x-2.0-beta2) - en to fr translation catalogue (52 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Delete
fr: Supprimer

en: Content
fr: Contenu

en: Value
fr: Valeur

en: Author
fr: Auteur

en: Cancel
fr: Annuler

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: On
fr: Activé

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Label
fr: Libellé

en: Preview
fr: Aperçu

en: Background
fr: Arrière-plan

en: Form ID
fr: Identifiant (ID) du formulaire

en: Anchor
fr: Ancre

en: Text
fr: Texte

en: Layout
fr: Mise en page

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Not found
fr: Non trouvé

en: Off
fr: Désactivé

en: Header
fr: Entête

en: Custom
fr: Personnalisé

en: Published
fr: Publié

en: Authored by
fr: Écrit par

en: Link text
fr: Texte du lien

en: Authored on
fr: Écrit le

en: Minimum height
fr: Hauteur minimum

en: Not published
fr: Non publié

en: Color scheme
fr: Schéma de couleurs

en: Source field
fr: Champ source

en: Form
fr: Formulaire

en: Layouts
fr: Mises en page

en: Machine name
fr: Nom système

en: About
fr: À propos

en: Button text
fr: Texte du bouton

en: Bundle
fr: Type

en: Cover
fr: Couverture

en: Locations
fr: Emplacements

en: Call to action
fr: Appel à l'action

en: Poll
fr: Sondage

en: Status message
fr: Message d'état

en: Text box
fr: Zone de texte

en: Confirmation message
fr: Message de confirmation

en: Highlighted
fr: Mis en évidence

en: View mode
fr: Mode d'affichage

en: Add menu link
fr: Ajouter un lien de menu

en: Last saved
fr: Dernier enregistrement

en: Not saved yet
fr: Pas encore enregistré

en: The user ID of the paragraphs author.
fr: L'identifiant (ID) utilisateur de l'auteur du paragraphe.

en: The time that the Paragraph was created.
fr: Heure de création du paragraphe.

en: No preview available.
fr: Aucun récapitulatif n'est disponible.
