Parade (8.x-2.0-beta2) - en to ku translation catalogue (30 entries)

en: Title
ku: ناونیشان

en: Images
ku: وێنه‌کان

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Content
ku: ناوەڕۆک

en: Value
ku: نرخ

en: Author
ku: نووسەر

en: Cancel
ku: پاشگه‌زبه‌وه‌

en: Description
ku: دەربارە

en: Disabled
ku: کوژاوەتەوە

en: Enabled
ku: چالاکە

en: Yes
ku: بەڵێ

en: No
ku: نەخێر

en: Image
ku: وێنە

en: Label
ku: پێناس

en: Preview
ku: پێشبینی

en: Anchor
ku: لەنگەر

en: Menu
ku: پێڕست

en: Text
ku: دەق

en: Not found
ku: نەدۆزرایەوە

en: Header
ku: بەشی سەرەوە

en: Custom
ku: درووستکراو

en: Published
ku: بڵاوکراوەتەوە

en: Authored by
ku: بڵاوکراوەتەوە لەلایەن

en: Authored on
ku: بڵاوکراوەتەوە لە

en: Minimum height
ku: کەمترین بەرزی

en: Not published
ku: بڵاو نه‌کرایه‌وه‌

en: Color scheme
ku: نەخشەی ڕەنگ

en: About
ku: دەربارە

en: Poll
ku: ڕاپرسی

en: Status message
ku: پەیامی ڕەوش
