Parade (8.x-2.0-beta2) - en to oc translation catalogue (43 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Images
oc: Imatges

en: Delete
oc: Suprimir

en: Content
oc: Contengut

en: Value
oc: Valor

en: Author
oc: Autor

en: Cancel
oc: Anullar

en: Description
oc: Descripcion

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: On
oc: Activat

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Image
oc: Imatge

en: Label
oc: Etiqueta

en: Preview
oc: Apercebut

en: Background
oc: Rèireplan

en: Anchor
oc: Ancòra

en: Menu
oc: Menú

en: Text
oc: Tèxte

en: Layout
oc: Afichatge

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Not found
oc: Pas trobat

en: Off
oc: Desactivat

en: Header
oc: Entèsta

en: Custom
oc: Personalizat

en: Published
oc: Publicat

en: Authored by
oc: Escrich per

en: Link text
oc: Tèxte del ligam

en: Authored on
oc: Redigit lo

en: Minimum height
oc: Nautor minimala

en: Not published
oc: Pas publicat

en: Color scheme
oc: Esquèma de couleurs

en: Form
oc: Formulari

en: Layouts
oc: Mesas en pagina

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: About
oc: A prepaus

en: Button text
oc: Tèxte del boton

en: Bundle
oc: Paquet

en: Poll
oc: Sondatge

en: Status message
oc: Messatge d'estat

en: Highlighted
oc: Mes en evidéncia

en: View mode
oc: Mòde de visualizacion
