Parade (8.x-2.0-beta2) - en to sv translation catalogue (53 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Images
sv: Bilder

en: Delete
sv: Radera

en: Content
sv: Innehåll

en: Value
sv: Värde

en: Author
sv: Författare

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Description
sv: Beskrivning

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: On
sv: På

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: Image
sv: Bild

en: Label
sv: Etikett

en: Preview
sv: Förhandsgranska

en: Background
sv: Bakgrund

en: Form ID
sv: ID för formulär

en: Anchor
sv: Ankare

en: Menu
sv: Meny

en: Not found
sv: Hittades ej

en: Off
sv: Av

en: Header
sv: Sidhuvud

en: Custom
sv: Anpassad

en: Published
sv: Publicerad

en: Authored by
sv: Författad av

en: Link text
sv: Länktext

en: Authored on
sv: Författad

en: Minimum height
sv: Minsta höjd

en: Not published
sv: Inte publicerad

en: Color scheme
sv: Färgschema

en: Simple
sv: Enkel

en: Source field
sv: Källfält

en: Form
sv: Formulär

en: Sections
sv: Sektioner

en: Classes
sv: Klasser

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: About
sv: Om

en: Button text
sv: Knapptext

en: Bundle
sv: Hopsamling

en: Cover
sv: Täcka

en: Locations
sv: Platser

en: Poll
sv: Undersökning

en: Status message
sv: Statusmeddelande

en: Text box
sv: Textruta

en: Confirmation message
sv: Meddelande för bekräftelse

en: Highlighted
sv: Framhävd

en: View mode
sv: Visningsläge

en: Geofield
sv: Geofält

en: Paragraphs
sv: Paragrafer

en: Add menu link
sv: Lägg till menylänk

en: Last saved
sv: Senast sparad

en: Not saved yet
sv: Inte sparad ännu
