Parade (8.x-2.0-beta1) - en to it translation catalogue (39 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Images
it: Immagini

en: Content
it: Contenuto

en: Author
it: Autore

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: On
it: Acceso

en: Image
it: Immagine

en: Preview
it: Anteprima

en: Save
it: Salva

en: Background
it: Sfondo

en: Form ID
it: ID del form

en: Anchor
it: Ancora

en: Text
it: Testo

en: Off
it: Spento

en: Header
it: Intestazione

en: Custom
it: Personalizzato

en: Published
it: Pubblicato

en: Authored by
it: Creato da

en: Link text
it: Testo del collegamento

en: Authored on
it: Creato il

en: Minimum height
it: Altezza minima

en: Not published
it: Non pubblicato

en: Color scheme
it: Schema colori

en: Simple
it: Semplice

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: About
it: Informazioni

en: Button text
it: Testo del bottone

en: Cover
it: Copertina

en: Locations
it: Posizioni

en: Poll
it: Sondaggio

en: Text box
it: Riquadro di testo

en: Confirmation message
it: Messaggio di conferma

en: Highlighted
it: Evidenziato

en: View mode
it: Modo di visualizzazione

en: Paragraphs
it: Paragrafi

en: Add menu link
it: Aggiungi un link del menu

en: Last saved
it: Ultimo salvataggio

en: Not saved yet
it: Non ancora salvato
